מדבקות

הדפסת מדבקות, מדבקות

מדבקות הן אלו הנוצרות בתהליך של ייצור והדפסה כדי לתייג מוצרים או שלל טובין כאלה ואחרים כדי למסור מידע נוסף אודות הפריט. תהליך ייצור המדבקות יכול להיות בתקן מאוד גבוה, מחומרי גלם רלוונטיים שאושרו על ידי מכון התקנים הישראלי והאמריקאי כמו גם על ידי משרד הבריאות (באם הם באים במגע עם מוצרי מזון וצריכה, וכיוצא בזה).

אילו סוגי מדבקות ישנן?

סביר להניח שיש אינסוף סוגי מדבקות, ועם זאת באם נרצה לציין כמות ספציפית שלהם נוכל לציין שישנן מדבקות זוהרות, שהן למעשה מדבקות עם צבע זוהר כלשהו. בין אם זה אדום, כתוב, צהוב, ורוד, ירוק וכיוצא בזה וניתן להניח שתפקידן לזהור ואולי לבלוט בצורה כזו או אחרת.

סוג נוסף הוא זה של המדבקות החלקות. שכן מדבקות חלקות הינן מדבקות שאין בהן הדפסה כלל וניתן לכתוב עליהן בין אם על ידי שימוש בטוש או על ידי שימוש בעט, כמו גם להדפיס עליהן במדפסות תואמות. המדבקות הללו יכולות להיות בשלל גדלים וצורות. אפשר לעשות בהן שימוש בכנסים כדי שכל אחד ירשום את שמו או משהו כזה או אחר ויראה לאחר.

מדבקות יכולות להיות גם מדבקות מודפסות – מהסוג הקלאסי שניתן להדביק על אריזות מזון, משקה, מיתוג, או כשימוש לתוויות אזהרה, סימון מוצרים וכיוצא בזה. באופן דומה מדבקות זהב יכולות להיות כאלו המגיעות בגימור מט או מבריק כדי לסמן מוצרי קוסמטיקה או מוצרים אחרים שישנה מטרה (שיווקית כנראה) לסמן אותם בתג איכות של "זהב", לכאורה. או זו לפחות ההנחה שלנו עבור הנושא.

באופן דומה מדבקות כסף יכולות גם כן להיות בגימור מט או מבריק, ובאופן ספציפי לשמש כדבר מה שניתן להדביק על הזמנות חתונה, כרטיסי ברכה וכיוצא בזה – ויש שיגידו שיש להן גם מראה איכותי ואף מרשים.

האם ישנם סוגי מדבקות אף מיוחדים יותר?

ובכן, בהחלט נראה כי כך הדבר. מתוך רשימה חלקית נוכל להעלות לדוגמה סוג של מדבקות ביטחוניות. מה זה אומר? ובכן, מדבקות ביטחוניות יכולות להיות אלו היכולות להתפורר, באם הן נמצאות על רכיבי אלקטרוניקה שונים. מה השימוש שלהן? ובכן אם כל עוד המדבקה נמצאת ישנה אחריות, אז עם התפוררותה האחריות פגה. אם המדבקה מתפוררת עם תום תקופת האחריות אפשר שזה ישרת את מטרתו.

מדבקות ייחודיות משהו, נוספות, יכולות להיות מדבקות ברקוד – שאפשר להדביק על מוצרים כדי לסמן אותם בברקוד קבוע או משתנה כדי לזהות שלל אינדיקטורים מתחום המלאי במקום שמוכר טובין.