הדפסת מדבקה

הדפסת מדבקות, מדבקות

הדפסת מדבקה יכולה לשמש עבור קבלת תגיות ומדבקות שיכולות להתאים לשלל שימושים, שבין היתר נועדו לעטר מוצרי מזון, קוסמטיקה, רכיבים אלקטרוניים, תגי שם וכיוצא בזה.

מה  הסיפור של הדפסת מדבקה?

הדפסת מדבקה יכולה לאפשר מספר שימושים מסחריים. בין אם זה קישוט מוצרי קוסמטיקה (במדבקות זהב לדוגמה, מה שכביכול מרמז על איכות של זהב, או לפחות מנקודת מבטם של המשווקים של אותה אריזה), קישוט הזמנות לחתונה (עם הזמנות כסף ואחרות), תיוג מוצרי מזון בתגי אזהרה או מידע, וכיוצא בזה.

הדפסת מדבקה יכול להיות רלוונטית עבור מספר סוגי מדבקות. ישנם סוגים רבים ועם זאת באם נרצה למנות כמה הרי שיש לנו מדבקות זוהרות, ריקות/חלקות, ביטחוניות, ברקודיות (מתאימות לברקוד),  זהב, כסף,  שקופות, טרמיות, מדבקות עמידות להקפאה עמוקה כמו גם לרטיבות לחות וקור, מדבקות המיועדות להדבקה על משטחים לחים (כמו גלידות ו/או בשר קפוא), מדבקות שיש להן עמידות לחום, מדבקות שיכולות לעזור עם שמירת טריות ומאפשרות פתיחה וסגירה באופן רב פעמי (כמו אלו שיש על אריזות אורז שניתן לסגור לאחר השימוש, או/ו בייגלה), מדבקות שקיבלו הדפסה על שני צידיהן ואפילו על הדבק עצמו, מדפסות שיש להן ציפוי לכה כהגנה, מדבקות שהן עמידות למגע כימיקלים (אולי בעקבות תהליכי למינציה), וכיוצא בזה.

ייעודים עבור הדפסת מדבקה

הדפסת מדבקה נועדה להפיק מדבקה שמתאימה לצרכים השיווקיים והעסקיים של ארגון נתון. אפשר שאותו ארגון יספק את העיצוב, הדרישה, הבקשה והמאפיינים לאותה מדבקה. במחלקת הדפוס אפשר שיעבדו אנשים שיודעים לייצר סוג מסוים של מדבקה כדי לענות על צרכיו וביכולתם לעבוד עם כל הכלים, התוכנות ואף החומרה (או לעבוד עם מי שיודע לעבוד עם החומרה) כדי להביא את הדבר לחיים.

טכנולוגיות עבור הדפסת מדבקה יכולות להיות טכנולוגיות לפיתוח גלופות (CTP), מכונות פלקסו כמו גם מכונות דפוס דיגיטליות אחרות.

התוצר הסופי של הדפסת מדבקה

הדפסת מדבקה יכולה להפיק מספר תצורות, שאחת מהן היא גליל מדבקות. המדבקות יכולות להיות מודפסות על חומרי גלם רבים המגיעים בגליל כמו נייר כרומו, נייר ולום, נייר טרמי, פוליפרופין, BOPP וכיוצא בזה. כאשר חלק מהחומרים הנפוצים ביותר לטובת הדפסת מדבקה הינם נייר כרומו כמו גם נייר ויניל הנקרא גם PP.